První klubová sobota 2012

První klubová sobota 2012
21. 04. 2012 - 21. 04. 2012, Nebočady
Jarní úklid domku a zahrady – výsadba nových keřů, společný oběd, po obědě si pojďte zahrát kuličky – nejstarší sport na světě, gorodky – tradiční ruskou hru a vikingské šachy - kubb. Pro rodiče i děti.

Proč přijít na společnou klubovou sobotu?

10,00h - potkáme se v Klubu a začneme jarním úklidem kolem a v domku (mytí oken, úprava hřiště – pískoviště, výsadba nových ovocných keřů, bylinek) – jaro uvítáme se vší parádou!

12,00 – 13,00h - společný oběd – polévka bramborová,hlavní jídlo - luštěniny nám chutnají, bábovka pudinková s tvarohem a čoko překvapením

od 13,00hHravé odpoledne – aneb hrajeme si spolu rádi. Vyzkoušíme si již zapomenuté nebo ne zcela tradiční venkovní hry.

kuličky - kuličky patří mezi nejstarší sporty v historii lidstva. Potvrzují to archeologické nálezy - například ve starověkém Egyptě byly v hrobkách nalezeny kuličky vyrobené z oblázků. Hrají vždy 2 hráči/ týmy proti sobě. Každý má jinou barvu kuliček. Soutěžící hrají pouze s kuličkami své barvy. Vítězem hry se stává ten, kdo má první všechny své kuličky v důlku.
gorodky -  gorodky údajně hráli staří Slované už ve středověku. Hra gorodky spočívá v zasahování figur postavených z pěti gorodků (např. tvar vidlice, hvězda, dopis, studna, rak, dělo, letadlo apod.)
kubb - hra, nazývaná také vikingské šachy, spočívá v přesném házení kolíků na soupeřovy kubby ve snaze je shodit a získat tak nad soupeřem převahu. Jako poslední padne Král. V průběhu hry vznikají výhodné situace i sporné momenty, a tak se nejedná o nudné házení špalků, ale o akční a napínavou zábavu.

...tak proto :)