Výlet na zámek Weesenstein

Výlet na zámek Weesenstein
27. 07. 2012 - 27. 07. 2012, Weesenstein
Ve spolupráci s ligou rodičů v osobě Soni Mudrochové navštívíme zámek Weesenstein ležící nedaleko města Dohna. Zde jsou podrobné informace.

Kdy a kde

Sraz v Lesním klubu maximálně do 8.30 hod. Odjezd v 9.00 hod. Cesta na místo trvá cca 1 hodinu. Návrat je do 16.00 hod. Pojedeme mikrobusem vybaveným dětskými autosedačkami, je možné dodat vlastní.

Důležité

Prosíme rodiče, aby vybavili děti cestovními pasy a kartičkou pojištěnce. Cestovní pojištění zajistíme. Vyplňte, prosím, také tento Informovaný souhlas.

Co s sebou a jaký je plán

Svou účast nahlaste prosím nejpozději do středy 25.7.2012. Děti vybavte prosím několika drobnými eury na případnou útratu (cca 5,-€). Oblečení dle aktuálního počasí. Jídlo a pití na celý den.

Plán zůstává: navštívíme podzámčí - zámecký park, mlýnské kolo, dětské hřiště u potoka, zámecké nádvoří. Výhled do kraje, socha koně v životní velikosti, rytířská výzdoba, pohrajeme si, posvačíme, poobědváme a dle času se případně cestou domů stavíme třeba v Pirně na nábřeží nebo v parku - obojí s neobvyklými herními prvky - nebo si v Pirně či Königsteinu dáme na malebných náměstích dobrou zmrzku.

Weesenstein

Weesenstein je vlastně hrad převlečený za zámek. Původní tvrz vyrostla na skalním ostrohu nad řekou Müglitz. Pozdější hrad byl doplněn o renesanční zámek, který zase ustoupil do pozadí během barokní přestavby.
V podzámčí je impozantní zámecký park a rozlehlé hřiště z přírodních prvků, které rozhodně ozkoušíme a prozkoumáme.